هایفو ۳ بعدی

الکس دایود
می 9, 2021
لیزر کیوسوییچ
می 9, 2021

 یکی از راه‌های لیفت صورت و جوانسازی پوست استفاده از روش هایفوتراپی سه بعدی است.

دلایل بسیاری از جمله افزایش سن، شرایط محیطی، رژیم غذایی نادرست و … می‌توانند موجب ایجاد چین و چروک در پوست صورت شوند و به مرور زمان پوست کیفیت سابق خود را از دست خواهد داد. جوانسازی پوست امروزه با روش‌های متنوع و دستگاه‌های مختلفی صورت می‌پذیرد. یکی از راه‌های لیفت صورت و جوانسازی پوست استفاده از دستگاه هایفو و روش هایفوتراپی سه بعدی است.

ین روش نوین بیشتر برای جوانسازی و برطرف کردن چین و چروک پوست صورت و گردن مورد استفاده قرار می‌گیرد. هایفو که مخفف عبارت High Intensity Focused Ultrasound می‌باشد در فارسی به امواج فراصوت پرتوان ترجمه می‌شود که این امواج وظیفه درمانی به عهده دارند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در ارتباط با هایفوتراپی سه بعدی، مزایای آن، اقدامات قبل و بعد از آن، عوارض آن و تفاوت هایفوتراپی سه بعدی با سایر هایفو‌ها را با شما در میان بگذاریم.

هایفوتراپی سه بعدی چیست؟

هایفو مخفف عبارت High Intensity Focused Ultrasound بوده و هایفوتراپی روشی برای لیفتینگ صورت، جوانسازی و رفع چین و چروک صورت می‌باشد. این روش یک جراحی کم تهاجمی و کاملا بدون درد می‌باشد که از طریق امواج فراصوت پرتوان موجب افزایش تولید کلاژن و الاستین در پوست می‌شود و در نتیجه پوستی جوان‌تر و زیباتر خواهید داشت.

در حقیقت می‌توان گفت در هایفوتراپی سه بعدی از طریق پروپ‌های خاص، امواج فراصوت پرتوانی به اعماق پوست ارسال می‌شوند و از طریق ایجاد گرما بر روی عمیق‌ترین قسمت‌های پوست کلاژن‌های زیر پوست را فعال می‌کند و موجب جوانسازی پوست، لیفت و از بین رفتن چین و چروک‌ها می‌شود.

جوانسازی پوست با هایفوتراپی سه بعدی تنها در یک جلسه انجام می‌شود. این روش جوانسازی و لیفتینگ برای افراد بین ۳۰ تا ۷۰ سال که پوست صورت یا گردنشان به هر دلیل دچار شل‌شدگی یا افتادگی‌های خفیف شده است، روش مناسبی می‌باشد. البته این روش به عنوان راهکاری برای کاهش سرعت پیری استفاده می‌شود. به همین خاطر معمولا افرادی که سن کمتری دارند پاسخ‌دهی بیشتری از این روش را شاهد خواهند بود.

نتیجه نهایی هایفوتراپی سه بعدی بعد از ۳ الی ۶ ماه از انجام آن قابل مشاهده است، البته فرد بلافاصله پس از انجام آن در ناحیه تحت درمان، به میزان مختصری لیفت و سفت شدن را احساس خواهد کرد. طول عمر این روش جوانسازی نیز ۱ الی ۳ سال می‌باشد.